Печать

Henkel представляє переробну чорну полімерну упаковку

Henkel у співпраці Ampacet, глобальним постачальником суперконцентратів для фарбування пластмас, розробляє інноваційне рішення для виробництва повністю переробленої чорної полімерної упаковки. У новому пакувальному матеріалі застосовується альтернативний барвник без вмісту вуглецю, що дозволяє повністю інтегрувати використані пляшки назад в ланцюжок створення цінності. Вперше новий матеріал буде застосований в упаковці пляшок миючого засобу під брендом Bref, яке буде запущено вже в травні. А протягом року Henkel почне використовувати цей матеріал для упаковки та інших своїх продуктів на глобальному рівні.

«Пошук рішення для переробки чорних полімерних пляшок є однією з центральних завдань при утилізації упаковки, і ми хочемо його запропонувати: наш новий матеріал буде сприяти замикання циклу переробки екологічно безпечної полімерної упаковки, - зазначає Vineet Varman, керівник відділу міжнародної розробки упаковки для спеціальних миючих засобів в бізнес-підрозділі Henkel Laundry & Home Care. - Наші спільні проекти, які ми реалізуємо в усіх трьох наших бізнес-підрозділах, підкреслюють прагнення Henkel до створення екологічної упаковки і досягненню замкнутого циклу виробництва».

Через використання барвників чорна пластикова упаковка представляє собою проблему для процесів переробки. Для визначення типу переробляються пластиків підприємства з утилізації відходів застосовують датчики ближнього інфрачервоного випромінювання. За відбитого світла оптичні сенсори визначають тип матеріалу, щоб потім відповідним чином його впорядкувати. Однак вони не можуть коректно визначати і здійснювати сортування чорного пластику через присутність технічних вуглеців в складі упаковки.

Після успішної презентації переробка чорних пляшок для продуктів Bref, Henkel і Ampacet працюють над запуском нової упаковки для продуктів в інших підрозділах і категоріях. Придатність нового матеріалу для переробки вже була перевірена в реальних умовах. Інститут Cyclos-HTP, що спеціалізується на класифікації, оцінки та сертифікації придатності упаковки і товарів для вторинної переробки, також підтвердив, що пляшки Henkel, виготовлені з чорного пластику без технічного вуглецю, повністю ідентифікуються і упорядковано автоматизованими лініями по переробці. Фахівці Henkel, які займаються розробкою упаковки, в даний час працюють над інтеграцією нового матеріалу в інші типи упаковки для того, щоб забезпечити відповідність найвищим стандартам якості. Наступним кроком в їх роботі стане використання переробленого пластику при виробництві упаковки.

«Для нас велика честь бути партнером Henkel і працювати над спільними інноваціями для розвитку економіки замкнутого циклу, - зазначає Philippe Hugelé, менеджер зі стратегічних партнерств Ampacet. - Наш суперконцентрат REC-NIR-BLACK, який не містить технічного вуглецю, дарує друге життя чорним пластиковим пляшкам, які тепер можуть бути перероблені і повернуться в виробничий цикл. Ми раді внести свій внесок в сталий розвиток компанії Henkel і її знаменитих брендів». У минулому квітні суперконцентрат Ampacet REC-NIR-BLACK отримав нагороду Plastics Recycling Awards Europe 2019 номінації «Технологічна інновація року».

Розробка екологічної чорної полімерної упаковки, придатної для вторинної переробки, є ще одним кроком для компанії Henkel в реалізації її стратегії і цілей в області сталого розвитку щодо упаковки: до 2025 року вся використовувана в Henkel упаковка підлягатиме переробці, повторного використання або біологічному розкладанню. Henkel також має намір збільшити до 2025 року частку переробленого полімеру в упаковці своїх споживчих товарів в Європі до 35%. Щоб стимулювати інновації в галузі створення упаковки і знаходити ефективні і масштабовані рішення, Henkel бере участь в ряді партнерств і міжгалузевих ініціатив: наприклад, Henkel є одним із засновників глобального «Альянсу за рішенням проблеми полімерних відходів» (Alliance to End Plastic Waste), членом ініціативи New Plastics Economy, і партнером соціального підприємства Plastic Bank.