Печать

Sirane розробляє упаковку для салатів без полімеру

Рішення для упаковки салатів без полімеру було розроблено Sirane в рамках проєкту, що працює з деякими основними брендами у Франції. (RE) SET Packaging - консалтингова компанія, що спеціалізується на круговій економіці, яка шукала у всьому світі найінноваційніших постачальників стійкої упаковки, що працюють у секторі продуктів харчування. Carrefour та LSDH (власники торгової марки Les Crudettes) підписали амбітний пакт, Carrefour пообіцяв зробити всю упаковку повторного використання або для компостування до 2025 року. Sirane потрапила до списку постачальників інноваційних упаковок.

 

Саймон Болдерсон, Sirane, сказав: "Тільки у Франції щороку продається 290 млн готових до вживання салатів. Їх завжди продавали в полімерній упаковці, яку неможливо переробити, а це означає, що величезна кількість відходів йде на сміттєзвалище. "Нам вдалося вдосконалити паперовий шар з покриттям, який все ще забезпечує необхідний термін зберігання. Пакети мають деяку напівпрозорість - особливо при прямому контакті з салатом - і виробникам немає необхідності використовувати засоби проти запотівання». Планована дата запуску пакетиків для салатів - які можуть бути перероблені як частина потоку для переробки паперу - наразі планується на початок 2021 року. Carrefour Group має понад 5 тис. магазинів у Франції - від гіпермаркетів до місцевих магазинів, а Les Crudettes - найвідоміша у Франції торгова марка готових до вживання продуктів, що виробляє понад 20 тис т салату щороку. 

У 2019 році Франція оголосила про плани запровадити податок на упаковку, виготовлену з непереробленого полімеру, що призведе до того, що така продукція обійдеться до 10% дорожче. І 1 січня цього року Франція зробила перші кроки на шляху до припинення використання полімерів для одноразової упаковки. Заборона розпочалася з полімерних тарілок, чашок і ватних паличок. З 1 січня 2021 року вступає в силу заборона на використання полімерних соломинок та столових приладів, тоді як очікується, що в 2022 році буде заборонено полімерні пакетики для чаю та іграшки, які безкоштовно розповсюджуються в ресторанах швидкого харчування. Франція як нація зобов'язалася використовувати до 2025 року лише полімери, які піддаюься переробці - але деякі роздрібні торговці та виробники, включаючи Carrefour, підписалися на ще більш амбітні цілі. Так само Великобританія планує ввести податок на полімери на всю упаковку, яка не включає щонайменше 30 % вторинної сировини до квітня 2022 року.