Печать

СЯЮЧІ ТАТУЮВАННЯ МОЖУТЬ ПОВІДОМЛЯТИ ПРО ПСУВАННЯ ЇЖІ

Татуювання, як правило, вважається формою особистого вираження, але команда дослідників в Європі створила перше в світі  світловипромінююче татуювання на основі органічних світлодіодів (OLED), які могли б служити в якості  видимого попередження  про потенційні проблеми зі здоров’ям або навіть попередити, якщо   термін придатності продуктів минув.

Є прецедент використання татуювань  як медичного інструменту . Одним із прикладів є онкологічні пацієнти, які проходять променеву терапію, татуйовані дрібними крапками, що використовуються як контрольні позначки для точного націлювання приладів, що використовуються для лікування під час повторних сеансів.

У нещодавно опублікованій статті в журналі Advanced Advanced Materials "Ультратонкий, ультра? Конформаційний і вільний? Стояче органічне світло, що татуюється? Випромінюючі діоди"  вчені з  Університетського коледжу Лондона у Великобританії та Італійського технологічного інституту  детально описують, як їх новий підхід до татуювання спирається на ту саму технологію OLED, яка представлена на таких пристроях, як новіші iPhone. Гнучкість OLED-дисплея важлива для цього застосування, оскільки шкіра людини (або найбільш  швидкопсувна їжа) податливі.

Світловипромінюючі татуювання, зроблені з надзвичайно тонкого шару електролюмінесцентного полімеру, світяться, коли застосовується заряд. Товщиною всього 2,3 мікрометра, що, на думку дослідників, становить приблизно третину діаметра еритроцитів. Потім шар полімеру  вкладається між парою електродів  і розташовується поверх ізоляційного шару. Це пов'язано з тимчасовим папером для татуювання через  недорогий процес друку,  який, за словами дослідницької групи, також є  масштабованим.

Татуювання можна наносити на поверхні за допомогою того самого простого  процесу мокрого перенесення,  який використовують тимчасові татуювання, і їх можна легко змити, коли вони більше не потрібні за допомогою мила та води. Застосовуючи поточні татуювання OLED в їх поточній формі, вони просто  світяться зеленим, але з часом можуть отримати будь-який колір, використовуючи той самий підхід RGB, що і OLED-екрани.

З  точки зору упаковки  вони змінювали б колір при застосуванні до певних продуктів, які змінюють  вміст вологи,  коли вони майже псуються. Поки що це технологія, що розробляється, але її  застосували  до полімерної пляшки, апельсина та деяких паперових упаковок. Нанесення татуювань на фрукти, щоб сигналізувати про те, що термін придатності минув, є  конкретною цільовою  областю розвитку.